
Exodustocht op koers
AlgemeenLINGEWAARD - De appeltjes uit Ressen moeten nog rijpen, maar wij zijn klaar voor de 15e Exoduswandeltocht.
Op zaterdag 27 juni heeft de 15e Exoduswandrltocht plaats. Uit alle streken in Nederland, en zelfs uit Duitsland en België, komen wandelaars stappen in de Over-Betuwe.
De tocht vindt zijn oorsprong in de evacuatie, de Exodus, na de jammerlijke mislukking van Operatie Market Garden. Tienduizenden burgers ontvluchtten de woonplaats om in 1945 weer terug te keren in een zwaar beschadigde omgeving. Die terugkeer staat centraal en dat is ook de reden dat de sfeer luchtig, sportief en ontspannen is.
Er zijn liefst 5 loopafstanden. Iedereen kan wat dat betreft op maat aan de bak. De kortste is 5 kilometer en de langste 43 km lang. Gaandeweg is de tocht ook een laatste oefening voor 4-daagse lopers geworden. De tussenafstanden zijn 10, 17 en 25 km.
Wandelaars maken kennis met een prachtig landschap zoals Meinerswijk en de dijken. Er klinkt op bepaalde herinneringsplekken doedelzakmuziek en het centrum van Huissen zit vol reuring.
Er zijn rustposten en de lichamelijke verzorging is weer in handen van het Rode Kruis, onze Goede Doelenpartner.
Schroom niet om.je reeds digitaal in te schrijven. Iedereen is van harte welkom. Kijk op de site: www.exodustocht.nl.









