Ierse folk van Luuk Lenders op accordeon, tin whistle, fluiten en andere verrassende instrumenten.
Ierse folk van Luuk Lenders op accordeon, tin whistle, fluiten en andere verrassende instrumenten. Foto: Kijk om te zien

Vrolijke eilandfolk van Luuk Lenders in Kasteel Rosendael

Algemeen

ROSENDAEL - Multi-instrumentalist Luuk Lenders geeft op zondag 18 oktober een spetterend folkconcert in Kasteel Rosendael. Aanvang 13:30 uur.

Luuk Lenders staat bekend om zijn creatieve volksmuziek met Ierse whistles, ocarina’s, accordeon, panfluit, voetenpercussie en pingpongballen. Soms speelt hij wel drie of vier instrumenten tegelijkertijd.

“Mijn eerste inspiratie begon bij de Ierse volksmuziek van The Dubliners”, vertelt Lenders. “Met name dat Ierse fluitje, de tin whistle, raakte me. Sindsdien is de Ierse muziek in mijn hart en vingers gekropen en vormt het nog steeds de kern van mijn concerten.”

Op zijn nieuwe album ‘De Eilandroute’ brengt Lenders een avontuurlijke en muzikale reis langs eilanden en hun prachtige volksmuziek. Niet alleen uit Ierland, maar ook uit Nederland, Schotland en Scandinavië.

Als Lenders op het podium staat neemt hij het publiek mee in een wervelwind van creativiteit, humor en virtuositeit op bijzondere instrumenten. Al twee keer eerder gaf hij een goed bezocht concert in Kasteel Rosendael. Verwacht een middag met een lach en een traan, met nostalgie en herkenning, maar zeker ook met creatieve verrassingen.

Het concert duurt van 13:30 tot 14:30 uur. Het kasteel, park en kasteelcafé zijn geopend van 12:30 tot 16:00 uur. Info en reserveren via www.luuklenders.com .

Luuk Lenders met accordeon en tin whistle

Uitgelicht

Digitale krant