Ewald na finish1/2+ Gelreman aug. 2026.
Ewald na finish1/2+ Gelreman aug. 2026. Foto: Josefien Bouwmeister

Met 5 stents & 1 hart: 226 kilometer voor de Bas van de Goor Foundation

Algemeen

REGIO - Ik ben Ewald Bouwmeister, 61 lentes jong en mijn hart heeft door de jaren heen het nodige meegemaakt. Na diverse ingrepen leef ik inmiddels met 5 stents in mijn kransslagaders. Maar in plaats van stil te zitten, ben ik gaan bewegen.

Na meer dan 20 volbrachte triathlons ga ik nu voor mijn ultieme droom: het finishen van mijn allereerste Full Distance Ironman in Barcelona: 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en 42,2 km hardlopen op 4 oktober 2026.

Mijn keuze voor de Bas van de Goor Foundation is een heel bewuste. De stichting zet zich in voor mensen met diabetes en er is een enorm sterk medisch verband met mijn eigen hartverleden. Wist je dat diabetes en hart- en vaatziekten elkaars grootste risicofactoren zijn? Mensen met diabetes hebben een twee tot vier keer zo grote kans op hartproblemen. 

Maar er is ook een positieve link. Bewegen is voor beide aandoeningen het krachtigste medicijn. Het houdt bloedvaten elastisch, verlaagt de bloeddruk en verbetert de bloedsuikerspiegel. Waar de stichting mensen met diabetes inspireert om in beweging te komen, hoop ik het levende bewijs te worden van wat een getraind hart na een paar ingrepen.

Uitgelicht

Digitale krant