
Jong en ouder ontmoet elkaar in Huiskamer Bingo, cupcakes en gezelligheid
AlgemeenELST - Maandag 11 mei was het een drukte van jewelste In de huiskamer van Elst. Tweedejaars leerlingen van OBC Elst deden mee aan een MDT-traject (Maatschappelijke Diensttijd) waarin leren over mentale gezondheid en samenwerken, maar ook zelf activiteiten organiseren voor ouderen in het dorp.
Eén groep organiseerde een gezellige bingo in de huiskamer, met fanatieke deelnemers en leuke zelf ingekochte prijzen. De andere groep was de keuken ingedoken om cupcakes te bakken voor de bezoekers. Met succes, want er werd zichtbaar gesmuld van de traktatie.
De verbindende activiteit was een initiatief van jongerenwerk Forte Welzijn en het bestuur St. Ontmoeten en Verbinden Elst, waar de huiskamers van Elst onder vallen en natuurlijk de leerlingen van het OBC.
Het draait in het project vooral om verbinding tussen jong en oud. In een tijd waarin generaties elkaar minder vaak ontmoeten, laten de leerlingen zien hoe waardevol contact kan zijn. Ook voor de jongeren zelf was het leerzaam: zij ontdekten hoe leuk en betekenisvol het is om iets voor een ander te doen.
De samenwerking tussen de huiskamer, het jongerenwerk en OBC Elst smaakt dan ook naar meer. Want als jong en oud samenkomen, ontstaan de mooiste ontmoetingen.









