Viering van de Vluchtheuvelgemeente in Open Hof Kampen.
Viering van de Vluchtheuvelgemeente in Open Hof Kampen. Foto: Bart Kruijt

Kerkklokken luiden voor kinderen bedreigd met uitzetting

Algemeen

OVERBETUWE - Als u op woensdag 29 april, om 16:20 uur kerkklokken hoort luiden, dan gaat het hierom: Al meer dan 500 dagen schuilt het Oezbeekse gezin Babayants in de kerk Open Hof te Kampen omdat ze het risico lopen Nederland uit gezet te worden.

Al die tijd wonen, slapen, studeren, spelen, sporten, leven en schuilen Aleksa, Amelia, Ariana, Aram, Karina en Aleksandr Babayants binnen deze kerkmuren. De kinderen zijn geworteld in Nederland. Uitzetting zou zeer schadelijk zijn voor hen. 

De kerk verleent hen asiel, door non-stop vieringen te houden. Al meer dan duizend voorgangers en kerkgemeenschappen kwamen in die tijd in de Open Hof een viering verzorgen.  De Vluchtheuvelkerk in Zetten was daar een van, en zal op 25 april wederom afreizen naar Kampen voor een Taizé-viering aldaar.

De kerk in Kampen luidt elke maand de symbolisch de klok voor deze kinderen, en voor  alle 420 gewortelde kinderen in Nederland die bedreigd worden met uitzetting. Het blijft stil in de politiek over deze schrijnende gevallen.

Dat is precies het lot van kinderstemmen. Te zacht om gehoord te worden. Daarom zullen op 29 april door het hele land kerkklokken luiden, om precies vier uur twintig (vanwege de 420 kinderen). Als u dat hoort, denk dan even aan dit gezin. Voor meer informatie, zie: https://kerkasielkampen.nl/

Uitgelicht

Digitale krant