Jacq Janssen (links) en Fieke de Vos (foto: Ellen Koelewijn)
Jacq Janssen (links) en Fieke de Vos (foto: Ellen Koelewijn) Foto: Ellen Koelewijn

Voor elke leeftijdsroep een plank met boeken om uit te zoeken 

Buurtbieb bij Triade in Elst al meteen in trek bij kinderen

ELST – Een buurtbiebkast met louter kinderboeken. Hoe mooi wil de jeugd het hebben. Je treft de kast aan in Huis van de Wijk Triade aan de Prins Hendrikstraat in Elst. Er wordt door kinderen van 3 tot en met 10 jaar al druk gebruik van gemaakt.

Door Vincent Bos

Er staan al prachtig boeken in de kast. De een houdt van grappige verhalen, een ander gaat een spannend avontuur niet uit de weg. Je komt boeken tegen van Max Velthuijs tot Jacques Vriens. Voor kinderen die van lezen houden is dit een uitkomst.

Het idee voor een buurtbieb is te danken aan de recente kerstmarkt. Toen lag er al een stapel boeken. De interesse daarvoor was groot. Buurtbewoner Maarten Broks stelde na dit succes voor om in het gebouw een ruilpunt neer te zetten met boeken voor kinderen. Dat is de buurtbieb geworden.

"Bij ons thuis wordt veel voorgelezen en veel gelezen. Kinderen vinden het leuk als ze een boek even wat langer kunnen bezitten. Maar kinderen groeien op en zijn dan toe aan een ander soort boeken. We zijn thuis een groot gebruiker van het kledingruilpunt Krijg de Kleertjes in Triade. Zo is het idee ontstaan om een buurtbieb op te zetten", vertelt Maarten Broks.

"Daarbij komt dat ik een voorstander ben van hergebruik. Samen delen, daar gaat het om."

"We waren meteen enthousiast", reageren Fieke de Vos en Jacq Janssen van Stichting Driestroom waartoe Triade behoort. "We hadden al goede ervaringen opgedaan met de kerstmarkt. Bovendien hebben we in ons gebouw al een kledingruilpunt. Daar past de buurtbieb uitstekend bij."

"Het is zo ontzettend leuk dat dit idee vanuit de buurt komt. Op de eerste dag gingen er al meteen boeken uit. Dat komt ook doordat Krijg de Kleertjes vijf dagdelen bereikbaar is. Daardoor is er veel inloop, ook met kinderen. We geven het bezoekers ook aan dat er een boekenkast staat."

Het moest wel een inpandige boekenkast worden. "Bij boekenkastjes buiten zie je nog wel eens vandalisme. Daarom liggen bij ons de boeken veilig achter de voordeur", zegt Broks.

Wie bij Triade naar binnenloopt, ziet de boekenkast meteen staan. Met een helder overzicht. Boeken zijn per leeftijdsgroep gerangschikt. Elke groep heeft een eigen kleur. Die teint komt in de boeken terug. De boeken zijn voorzien van een stempel van Triade.

De assistent-medewerkers van Driestroom, mensen met een beperking, helpen mee door de boekenkast te vullen. Menigeen heeft vast nog wel boeken op zolder staan. Die mogen bij Triade ingeleverd worden, geven de drie aan. Daar is een speciale inleverkist voor. Die kun je niet missen als je binnenkomt.

Kinderen kunnen voor de buurtbieb terecht bij Triade van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 15.00 uur.