Vrouwenkoor En Suite zingt in de Vluchtheuvelkerk. (foto: Bart Kruijt)
Vrouwenkoor En Suite zingt in de Vluchtheuvelkerk. (foto: Bart Kruijt) Foto: Bart Kruijt

Janneke Stegeman in de Vluchtheuvelkerk over ‘christelijke onschuld’

ZETTEN - In de Vluchtheuvelkerk in Zetten worden regelmatig bijzondere diensten, lezingen of concerten gegeven in plaats van een reguliere kerkdienst. 

Zo was er in mei was er een concert van vrouwenkoor En Suite met lezing over Marialiederen, en een dienst over de engel Gabriël. In het najaar komen Chris van der Heijden en Désanne van Brederode spreken. Op 15 juni kunt u een uitdagende lezing meemaken, van voormalig theoloog des vaderlands en schrijver Janneke Stegeman.

Janneke Stegeman zal spreken over: ‘Het Nederlandse zelfbeeld, een verhaal over witte christelijke onschuld’. Nederlanders zien zichzelf graag als tolerant, vrij en democratisch: we zijn overtuigd van onze goede bedoelingen. In deze lezing laat Stegeman de wortels zien van dat zelfbeeld: die liggen in het Nederlandse koloniale verleden en kunnen niet los gezien worden van witte suprematie. Ook toen lag de nadruk op eigen onschuld, maar daaronder ging veel geweld schuil. Hoe is dat in deze tijd, nu wit christelijk nationalisme op allerlei plekken opgeld doet?

Dr. Janneke Stegeman is bijbelwetenschapper en publiek theoloog. Ze is docent aan de Vrije Universiteit en doet onderzoek naar de rol van het protestantisme in het Nederlandse kolonialisme. Recent verscheen ‘Uitverkoren. Hoe Nederland aan zijn zelfbeeld komt', dat ze schreef samen met Neerlandicus Saskia Pieterse.

Iedereen is op deze, maar ook op andere zondagen, om 10 uur welkom in de Vluchtheuvelkerk (www.vluchtheuvelgemeente.nl) met haar licht en ruimte. De ingang van het witte kerkje tussen de hoge bomen op een terp in Zetten kunt u vinden tegenover het adres Bakkerstraat 20.