Kom naar de lezing over De Kleefse Enclave bij Marithaime. (Foto: Marithaime)
Kom naar de lezing over De Kleefse Enclave bij Marithaime. (Foto: Marithaime) Foto: Marithaime

Lezing over De Kleefse Enclave bij Marithaime

dinsdag 26 mei 2026 20:00

ELST - “In de 21e eeuw kunnen we het ons niet meer voorstellen dat op verschillende plaatsen in de Overbetuwe plaatsen lagen die niet bij Gelderland hoorden. Plaatsen met een vorst die elders woonde”, aldus de organisatie.

“Aanvankelijk ging het om de graven (sinds 1417 hertogen) van Kleef, maar na 1609 om de keurvorsten van Brandenburg en vanaf 1701 de koningen van Pruisen. Het ging om Huissen, Malburgen en Hulhuizen. In de middeleeuwen hoorden ook Ressen, Loenen en Wolferen onder Kleef. Pas op 1 juni 1816 kwam er een einde aan die toch wel lastige situatie.”

De lezing

“Over de achtergrond en de gevolgen van die enclavepositie gaat het in de lezing van Emile Smit op 26 mei (aanvang 20.00 uur) in Het Wapen van Elst. Emile Smit is mede- initiatiefnemer en oud voorzitter van de Historische Kring Huessen. Entree is 5 euro (inclusief kop koffie of thee), leden van Marithaime hebben gratis entree.”

Locatie